Wykonywanie wszelkich prac na wysokościach wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności, doświadczenia i uprawnień, ale również niezbędnego sprzętu. Znajdują tu zatem zastosowanie różnego rodzaju rusztowania, które nie tylko umożliwiają dotarcie do obiektów umieszczonych wysoko, ale również zabezpieczają użytkowników przed upadkiem. Ze względu na stosunkowo wysoką cenę konstrukcji przeznaczonych do sprzedaży coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na ich wypożyczenie. Cena wynajmu rusztowania zależy od wielu czynników. Jest to jednak rozwiązanie bardzo często najbardziej opłacalne. Ma ponadto wiele innych zalet.

Na koszt wynajmu rusztowania wpływają różnorodne czynniki. Różne konstrukcje mają odmienne specyfikacje techniczne i inne koszty eksploatacji, serwisu czy przechowywania. Te z kolei biorą pod uwagę właściciele firm wypożyczających konstrukcje podczas ustalania cennika dla klientów. Cena wynajmu rusztowania najczęściej jest jednak dużo niższa niż koszt jego zakupu. Dlatego jest to dobry wybór w przypadku krótkiego lub sporadycznego użytkowania tego typu konstrukcji. Co więcej, wynajmujący nie musi martwić się transportem rusztowania do miejsca docelowego, ani jego montażem czy demontażem.

Wynajem rusztowania – korzyści

Wynajem mobilnego rusztowania zalecany jest przede wszystkim tym przedsiębiorcom i odbiorcom prywatnym, którzy wykonują prace sezonowe. Nie potrzebują oni konstrukcji na własność, ale oszczędzają, wybierając czasowy i tańszy wynajem. Unikają oni również kosztów związanych z konieczną konserwacją tego sprzętu, jego magazynowania i transportu. Cena wynajmu rusztowania jest atrakcyjna również ze względu na ewentualne naprawy, jakie należałoby wykonywać, posiadając konstrukcję na własność. Za stan techniczny oferowanych przez siebie rusztowań odpowiedzialna jest firma wynajmująca sprzęt. Wypożyczane konstrukcje są zatem bezpieczne, atestowane, trwałe i wytrzymałe.

Wynajem rusztowań to również szansa rozwoju dla początkujących i małych przedsiębiorstw. Debiut na rynku usług budowlanych wiąże się bowiem zwykle z brakiem możliwości kupna stosownych narzędzi wymagających znacznego nakładu finansowego. W związku z tym usługa wynajmu pomaga młodym przedsiębiorcom nieprzerwanie świadczyć usługi i rozwijać się, niezależnie od wysokości kapitału. Omija ich również konieczność inwestowania pieniędzy w pojazdy umożliwiające transport rusztowań. Firma KONSTRUKTA oferuje bowiem dostarczanie konstrukcji we wskazane przez klienta miejsce, a także jej montaż i późniejszy demontaż. Dzięki temu wynajmujący oszczędza swój czas.

Wypożyczalnie działają ponadto niezwykle sprawnie. Ponieważ realizacja zlecenia jest dynamiczna, przedstawiciele firmy wynajmującej niemal natychmiast umożliwiają rozpoczęcie klientowi zaplanowanej pracy. Transportują konstrukcję, montują ją, dbając o jej stabilne ułożenie. Coraz częściej na wynajem rusztowań decydują się również przedsiębiorstwa zwyciężające w wielu przetargach publicznych, które nie posiadają w swoim wyposażeniu określonego sprzętu.

Cena wynajmu rusztowania – od czego zależy?

Koszt wypożyczenia konstrukcji osobom prywatnym i firmom zależy głównie od techniki i czasu wykonywania założonych w planie prac. Opłaca się zwłaszcza wtedy, gdy planujemy wykonanie jednorazowej budowy lub prac remontowych. Cena usługi różni się ponadto w zależności od lokalizacji prac budowlanych, jakie klient ma do wykonania. W różnych regionach Polski cenniki wynajmu rusztowania różnią się między sobą, zależnie od indywidualnych ustaleń firmy wynajmującej. Przy jej wyborze należy jednak kierować się specyfiką techniczną.

Dobrze prosperujące przedsiębiorstwo powinno mieć w swojej ofercie przynajmniej kilka rodzajów rusztowań, by móc sprostać wymaganiom klientów. Dobrze, jeżeli oferuje ono również sprzedaż rusztowań. Wówczas część konstrukcji można zakupić na własność, a w razie potrzeby wynająć więcej elementów i rozbudować rusztowanie. Na cenę wynajmu wpływ ma również termin wykonania prac, przy czym najwyższe koszty usługi dotyczą wypożyczeń dobowych, jednodniowych. Najbardziej opłaca się wynajem długoterminowy, podczas którego można zwykle negocjować stawkę dobową. Więcej należy również zapłacić za wyższą i bardziej rozbudowaną konstrukcję. Czasami o cenie usługi decyduje wysokość, na jakiej umieszcza się platformę roboczą, a w niektórych przypadkach jej koszt nalicza się za każdy metr kwadratowy.

Wypożyczyć można niemal każdy element konstrukcji. Dzięki temu relatywnie niskim kosztem można skorzystać z rusztowania przeznaczonego do zadań specjalnych, mającego duże rozmiary i nieograniczone możliwości. Podczas wynajmu najczęściej pobiera się również od klienta kaucję zwrotną. Biorąc pod uwagę wszystkie koszty, większość klientów zauważa, że najczęściej wynajem rusztowania bardziej się opłaca niż jego zakup. Za nową konstrukcję można bowiem zapłacić nawet kilka razy więcej niż za jej wypożyczenie.

cena wynajmu rusztowania

Jaki rodzaj rusztowania wybrać?

Rusztowanie jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej firmy specjalizującej się w pracy na wysokościach. Stanowi ono podstawowe narzędzie prac montażowych, budowlanych, konserwatorskich, instalacyjnych. Ponieważ zastosowanie rusztowań w wielu branżach jest bardzo szerokie, istnieje wiele ich rodzajów.

Podstawowy podział rusztowań wskazuje na istnienie konstrukcji jezdnych i elewacyjnych. Od specyfiki podejmowanych prac uzależnia się ich wybór. Ze względu na szczegółową specyfikację można wyróżnić rusztowania ramowe, modułowe, przejezdne aluminiowe oraz warszawskie. Wszystkie z nich powinny posiadać niezbędne atesty, a także certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Rusztowania ramowe wykorzystuje się głównie w pracach remontowo-budowlanych przeprowadzanych na zewnątrz budynków. Konstrukcje modułowe umożliwiają dopasowanie konstrukcji do szczegółów nieregularnych budynków poddawanych pracom remontowo-budowlanym lub konserwatorskim. Są szczególnie polecane w przypadku podejmowania dużych prac. Przejezdne rusztowania aluminiowe można wykorzystywać zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Są mobilne dzięki zwrotnym kołom, co oznacza, że w każdej chwili można zmienić ich lokalizację. Elementy rusztowań warszawskich połączone są w sposób przegubowy, co umożliwia ich szybki montaż oraz demontaż.

Jeżeli chcesz poznać indywidualną wycenę rusztowania skontaktuj się z nami.