Elastyczność i bezpieczeństwo prac wykonywanych na dużych wysokościach gwarantują nowoczesne rusztowania jezdne aluminiowe. To specjalistyczne konstrukcje stosowane zarówno w budownictwie, jak i w innych branżach, nawet przemysłowych. Umożliwiają nie tylko wejście na określoną wysokość, ale również wykonywanie prac remontowo-budowlanych, montażowych, konserwatorskich, instalację i montaż różnorodnych elementów wyposażenia (np. na planie filmowym). Rusztowania aluminiowe jezdne są mobilne i nadają się do wykorzystania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Dzięki temu, że są uniwersalne i łatwe w użytkowaniu, cieszą się wciąż rosnącą popularnością.
Rusztowania jezdne aluminiowe powoli wypierają z rynku swoich poprzedników, czyli ciężkie konstrukcje stalowe, których nie można przenosić bez konieczności ich demontażu i ponownego montażu. Są komfortowe i bezpieczne. Potrzebne również wszędzie tam, gdzie do wykonywanych prac na wysokości nie wystarczy drabina. Są doskonałym wyborem zarówno w przypadku wykonywania okresowych, jak i długotrwałych prac na dużej wysokości. W pierwszym przypadku optymalnym rozwiązaniem, pozwalającym oszczędzić środki finansowe, jest ich wynajem rusztowań w profesjonalnej firmie.
Rusztowania jezdne aluminiowe – mobilność jako największy atut aluminiowych konstrukcji
Rusztowania jezdne aluminiowe to ruchome podesty robocze, które nie są na stałe mocowane do żadnej ze ścian budynku. Gwarantuje to ich mobilność, co jest główną zaletą rusztowań aluminiowych. Ich miejsce wykorzystania może być łatwo zmieniane w trakcie pracy. Nie ma zatem konieczności ich wielorazowego demontażu. Wyposażone są w rolki jezdne, umożliwiające ich dowolne przesuwanie w płaszczyźnie poziomej. Wówczas zmienia się położenie całej konstrukcji. Użytkownicy powinni opuścić rusztowanie przed zmianą jego pozycji. Następnie należy przesunąć je z użyciem siły własnych mięśni lub wciągarek. Przed rozpoczęciem pracy należy zaciągnąć ręczny hamulec bezpieczeństwa. Konieczne jest również upewnienie się co do stabilności całej konstrukcji. Może ona bowiem opierać się na różnorodnym podłożu.
Rusztowania przejezdne aluminiowe nadają się do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Zaletą takich rusztowań jest fakt, że mogą one stać na podłodze, wylewce, gołej ziemi, trawie, a nawet w trudnym i wymagającym terenie.
O to, by konstrukcja była dla użytkowników bezpieczna i stabilna, dbają przede wszystkim nasi specjaliści wykonujący jej montaż i instruujący użytkowników na temat eksploatacji rusztowania jezdnego. Przy realizacji usługi wynajmu montujemy wszystkie poszczególne elementy konstrukcji zgodnie z instrukcją montażu i przekazujemy klientowi wraz z dokumentacją. Nasi monterzy są przeszkoleni i wykwalifikowani – posiadają bowiem odpowiednie szkolenia oraz badania uprawniające ich do prac na wysokości.
Bezpieczne wykonywanie prac na wysokości przez profesjonalistów – jakie zastosowanie mają rusztowania jezdne aluminiowe?
Rusztowania aluminiowe wykorzystuje się przede wszystkim na budowie czy podczas remontów. Najczęściej do zadań użytkowników konstrukcji jezdnej należą: malowanie, tynkowanie, montaż dachu, prace konserwatorskie czy rozbiórkowe. Jak więc widać, rusztowania aluminiowe nadają się do wielu prac. Czy zawsze mają one jednak charakter budowlany? Z pewnością nie. Jezdne rusztowania aluminiowe doskonale sprawdzają się również przy montażu rynien, śniegołapów, myciu szyb okiennych, zmianach aranżacji wnętrz. Ostatnie zastosowanie aluminiowych rusztowań jezdnych jest widoczne głównie na planach filmowych. Dzięki nim możliwa staje się szybka i bezpieczna budowa estrad i scen. Wykorzystuje się je również w branży przemysłowej, spożywczej, a nawet chemicznej. Ostatnia możliwość podyktowana jest wytrzymałością materiału, z jakiego wykonane są nowoczesne rusztowania. Aluminium wykazuje wysoki poziom odporności na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.
Aluminiowe rusztowania można montować i kreować niemal w dowolny sposób. Oferowane przez nas rusztowania stwarzają bowiem możliwość regulacji wysokości roboczej, długości i szerokości wybranych elementów rusztowania. W ten sposób powstają konstrukcje, które swoim wyglądem dopasowują się do brył budynków, przy których pracują ich użytkownicy. Takie rozwiązanie również możliwe jest wewnątrz i na zewnątrz. Szybki i łatwy montaż i demontaż konstrukcji, stabilność rusztowania, bezpieczeństwo użytkowników, zasięg roboczy konstrukcji i najlepsze ceny – to główne powody, dla których coraz większa liczba specjalistów wybiera wynajem rusztowań w naszej firmie.
Rusztowania aluminiowe Krause Stabilo oraz Altrad Mostostal w ofercie firmy KONSTRUKTA
Wybór odpowiedniego rusztowania nie jest łatwy. W tej kwestii warto zdać się na doświadczenie i wiedzę ekspertów. W firmie KONSTRUKTA oferujemy eksperckie doradztwo na wczesnych etapach realizacji zamówienia. Nasi specjaliści przedstawiają klientom indywidualnie przygotowaną ofertę sprzętu wysokiej jakości, o parametrach dobranych do ich potrzeb, możliwości i oczekiwań.
Popularnością wśród klientów cieszą się przede wszystkim rusztowania jezdne Krause Stabilo 10 oraz Krause Stabilo 50. W ofercie posiadamy również rusztowania aluminiowe marki Altrad Mostostal typ MP-1000, typ MP-2000, typ MP-600. Nośność rusztowań Krause wynosi 2,0 kN/2. Wyposażono je w dodatkowy stabilizator, który wzmacnia poczucie bezpieczeństwa użytkowników na wysokich kondygnacjach konstrukcji. Użytkowanie rusztowania możliwe jest nawet na nierównym podłożu głównie dzięki regulowanym rolkom jezdnym. W rozwiązaniach tych można ponadto szybko i samodzielnie zmienić ustawienie i wysokość pomostów rusztowania. Dla dodatkowego bezpieczeństwa są one pokryte materiałem antypoślizgowym. Jeżeli rusztowanie jezdne osiąga maksymalną wysokość powyżej 6 metrów, wyposaża się je również w dodatkowe podpory.
Firma Altrad Mostostal oferuje w swoim asortymencie rusztowania jezdne aluminiowe o łatwym montażu i maksymalnej wysokości roboczej podestu aż do 12,8 metra. Szerokość podestów waha się w tym przypadku od 0,75 do 1,5 metra. Maksymalne obciążenie również sięga wartości 2,0 kN/2.
Do każdego rusztowania można zamontować udogodnienia, takie jak m.in. bariery boczne, dodatkowe ramy pionowe, poręcze oraz aluminiowe schodnie budowlane, Umożliwiają one jeszcze łatwiejsze i szybsze przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Użytkownicy nie muszą zatem korzystać z drabin aluminiowych, desek, ani lin, by dostać się na wyższe platformy robocze lub przetransportować na nie potrzebny sprzęt bądź materiały.
Wynajem rusztowań w Krakowie – na czym polega?
W naszej ofercie klient znajdzie możliwość zakupu oraz wynajmu rusztowań. Drugie rozwiązanie poleca się szczególnie tym użytkownikom, którzy potrzebują innowacyjnej konstrukcji aluminiowej na określony czas, sezonowo, a wykonywana przez nich praca nie będzie miała charakteru stałego. Wówczas nie zawsze opłaca się inwestować wielu tysięcy złotych w rusztowania jezdne aluminiowe kupowane na własność. Zamawiane u nas konstrukcje posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty. Gwarantują zatem najwyższy poziom bezpieczeństwa wykonywanych na nich prac.
W pierwszym etapie realizacji zamówienia nasi specjaliści przygotowują konstrukcję na podstawie uzyskanych od klienta informacji. Następnie dostarczają ją pod wskazany w zamówieniu adres. Tam odbywa się montaż rusztowania. Zawsze przekazujemy rusztowanie do eksploatacji wraz z protokołem Odbioru Technicznego.
Wynajem rusztowania w Krakowie nie wiąże się z koniecznością wykonywania specjalnych działań czy przygotowania. Naliczanie czynszu wynajmu rozpoczyna się od momentu przekazania konstrukcji do użytkowania klientowi. Warunki najmu ustala się indywidualnie. Różny jest też koszt wynajmu konstrukcji. Zależy on przede wszystkim od rodzaju wynajmowanego rusztowania aluminiowego, okresu jego użytkowania oraz dodatkowych zapisów. Umowę można zakończyć przed czasem. Po zakończeniu okresu dzierżawy lub po wcześniejszym kontakcie klienta z przedstawicielem firmy następuje demontaż konstrukcji i jej transport do siedziby firmy.