KONSTRUKTA – Schodnie budowlane Kraków

Schodnie budowlane to tymczasowy ciąg komunikacyjny zaprojektowany zgodnie z normą EN 12811. Stosuje się ją dla wszelkich tymczasowych konstrukcji stosowanych na placu budowy. Sprzęt oferowany przez firmę KONSTRUKTA spełnia nie tylko wymagane przepisami prawa normy, ale również posiada stosowne certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo jego stosowania. Umożliwiamy wynajem oraz oferujemy sprzedaż schodni budowlanych wraz ze wsparciem technicznym specjalistów i instruktażem. Tymczasowe schody budowlane znajdują zastosowanie przede wszystkim podczas prac remontowo-budowlanych. Pożądane są jednak również podczas koncertów, festiwali i transmisji, gdzie najczęściej stają się jednym z elementów estrady. Można je spotkać zarówno w budownictwie inżynieryjnym, jak i kubaturowym.


Z punktu widzenia ergonomii oraz bezpieczeństwa pracy wykonywanej na wysokości, obecnie istotna stała się kwestia nieograniczonej komunikacji pomiędzy strefami na wszelkich konstrukcjach. Jednymi z nich są różnorodne rusztowania, obecne na większości budów i podczas prac remontowych, rekonstrukcyjnych lub renowacji. Dowolne poruszanie się między poszczególnymi kondygnacjami i poziomami rusztowań umożliwiają schodnie budowlane. Dzięki rozwojowi budownictwa i ogólnej optymalizacji procesów przemysłowych umożliwiamy klientom swobodne przemieszczanie się po tymczasowych ciągach komunikacyjnych, niezależnie od ich lokalizacji.

Schodnie budowlane Kraków – kiedy się ich używa?

Schodnie budowlane stosuje się głównie w celu sprawnego połączenia między sobą pod względem komunikacyjnym poszczególnych elementów rusztowania. Jeżeli w miejscu wykonywania prac występuje jakiekolwiek niebezpieczeństwo, stanowią one podstawową część drogi ewakuacyjnej, która umożliwia sprawne opuszczenie konstrukcji. Zatem do czego służą schodnie budowlane i kto najczęściej je wynajmuje lub kupuje? Pożądane są przede wszystkim podczas prac remontowych, na budowach, w magazynach. Służą do szybkiego i bezpiecznego przemieszczania się w pionie.

Schodnie budowlane wykonane z różnorodnych tworzyw wykorzystuje się zwykle podczas budowy mostów, prac elewacyjnych, prac montażowych i wysokościowych (np. podczas mycia szyb i witryn), ocieplania budynków. Znajdują zastosowanie również w przemyśle. Dzięki nim możliwe jest nie tylko usprawnienie szybkiego przemieszczania się pracowników, ale i wygodne transportowanie produktów i narzędzi niezbędnych podczas wykonywania prac budowlanych na wyższe kondygnacje.

schodnie budowlane Kraków

Czy schodnie budowlane są bezpieczne?

Ponieważ schodnie budowlane przez swoje zastosowanie wpływają na codzienne funkcjonowanie na placach budowy, ich konstrukcja musi być wykonana i zamontowana zgodnie z odpowiednimi normami. Obecnie do stosowania dopuszcza się jedynie sprzęt, który spełnia wymogi opisu normy EN 12811. Poszczególne elementy konstrukcji, a przede wszystkim ich montaż przez specjalistów, zapewnia coraz większy poziom bezpieczeństwa użytkowników podczas wykonywania wszelkich prac na wysokościach. Oferujemy konstrukcje, których wszystkie najważniejsze parametry połączono ze sobą w taki sposób, by zapewnić kompleksowe bezpieczeństwo ich użytkowania wraz z funkcjonalnością i wydajnością sprzętu. Dostarczane przez nas schodnie budowlane gotowe są do użytku już w kilka chwil po przyjeździe naszych specjalistów na miejsce wykonywania usługi. Jednym z priorytetów jest odpowiednie ustawienie kąta nachylenia schodni. Kąt nachylenia schodów mieści się w przedziale pomiędzy 35° a 55°. Ich montaż można bezpiecznie zrealizować w każdym miejscu, w którym konieczne jest zastosowanie tymczasowego ciągu komunikacyjnego pomiędzy poszczególnymi poziomami. Nasi specjaliści posiadają wiedzę, która umożliwia im odpowiednie zamontowanie schodni budowlanych oraz w razie konieczności wykonanie dodatkowych obliczeń. Znają zasady dotyczące analizy konstrukcji i projektu każdego rodzaju rusztowań stosowanych w polskim budownictwie.

Schodnie budowlane są bezpieczne również dzięki tworzywu, z jakiego się je wykonuje. Z wyglądu przypominają nieco schody ażurowe, jednak same schody wykonuje się z lekkiego aluminium. Dzięki niemu konstrukcje te są zarówno wytrzymałe, jak i mobilne. W procesie montażu schodni wykorzystuje się najczęściej elementy rusztowań modułowych lub ramowych. Montaż i demontaż nie jest skomplikowany ani czasochłonny.

schodnie budowlane

Schodnie rusztowaniowe – różnorodność konstrukcji

Dzięki analizie wymagań opisanych w przepisach BHP oraz doświadczeniu specjalistów nabytemu podczas spotkań z klientami i wspólnych dyskusji opracowaliśmy system wynajmu i sprzedaży konstrukcji, które umożliwiają optymalne poruszanie się między poziomami roboczymi i sprawny transport przedmiotów. Oferowane przez nas schodnie budowlane charakteryzują się różnorodnością cech takich jak: kąt nachylenia schodni, szerokość schodni i stopni, głębokość stopni, nośność konstrukcji. Wszystkie z tych cech spełniają jednak ogólne wymagania techniczne dla konstrukcji tymczasowych stosowanych w polskim budownictwie. Jednocześnie różnorodność konstrukcji umożliwia spełnienie indywidualnych wymagań każdego klienta w zakresie użyteczności konstrukcji i optymalnych kosztów ich kupna lub wynajmu.

Wynajem ramowych i modułowych schodni

Nasza firma umożliwia wynajem schodni budowlanych nie tylko na terenie Krakowa. Konstrukcje dowozimy pod wskazany adres na terenie całego województwa małopolskiego. Nasi specjaliści przygotowują konstrukcję i wybrane przez klienta moduły. Zajmują się ich transportem oraz montażem. Dopiero wówczas przekazują sprzęt do eksploatacji wraz z odpowiednimi dokumentami i protokołem Odbioru Technicznego całej konstrukcji. W tym momencie rozpoczyna się naliczanie czynszu od wynajmu schodni budowlanych. Wszystkie szczegóły oraz cennik usługi ustalamy indywidualnie z każdym klientem. Ostateczny koszt wynajmu uzależniony jest głównie od rodzaju i ilości wynajmowanego sprzętu, a także terminu oraz długości trwania usługi. Po zakończeniu okresu wynajmu lub wcześniejszym kontakcie telefonicznym z przedstawicielem naszej firmy następuje demontaż konstrukcji i dostarczenie jej do siedziby firmy KONSTRUKTA.

schodnie budowlane

Sprzedaż schodni budowlanych w Krakowie

Jednym z obszarów działalności naszej firmy jest także sprzedaż schodni budowlanych w Krakowie. Wspólnie z klientem poszukujemy najatrakcyjniejszych możliwości, dobranych indywidualnie do jego potrzeb i preferencji. Aby szczegółowo zapoznać się z naszym asortymentem, zachęcamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Oferowane przez nas schodnie budowlane dowozimy do klienta na obszarze Krakowa i województwa małopolskiego. Nasi specjaliści na życzenie klienta mogą również wykonać usługę montażu konstrukcji i przekazać instruktaż dotyczący jej eksploatacji. Wówczas zyskujesz gwarancję bezpieczeństwa podczas jej użytkowania.

W sprzedaży posiadamy różnorodne typy schodni budowlanych, które montowane są zwykle z elementów rusztowań modułowych. W łatwy sposób można dobrać ich kształt do nietypowej geometrii budynku lub zaprojektować indywidualne konstrukcje. Wszystkie z nich są bezpieczne i łatwe w montażu, powstają bowiem z oryginalnych komponentów.

Do uzgodnienia pozostają takie szczegóły budowy konstrukcji jak pożądana ilość stref roboczych, mostów, dodatkowych zabezpieczeń czy kładek budowlanych, transportowych. Możliwe jest ponadto komponowanie zindywidualizowanych konstrukcji na zamówienie.

Jeżeli potrzebujesz schodów tymczasowych, które umożliwią swobodne przemieszczanie się pracowników po konstrukcji na wysokości, skontaktuj się z nami. Pozostajemy do dyspozycji klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 16:30.

schodnie budowlane Kraków

Jeżeli potrzebujesz schodów tymczasowych, skontaktuj się z nami