Mamy przyjemność ogłosić, że firma KONSTRUKTA została sponsorem startu krakowianina, Piotra Ilnickiego, ubiegłorocznego Wicemistrza Europy w grupie 5, podczas zbliżających się Mistrzostwa Europy FIA w Wyścigach Górskich. Piotr Ilnicki zaprezentował malowanie swojego Volkswagena Scirocco R-Cup, którym wystartuje w tym sezonie. Na samochodzie znajduje się nasze logo.

Sympatykom rajdów i wyścigów nie trzeba przedstawiać tych zawodów. To seria wyścigowa, którą organizuje Fédération Internationale de l’Automobile, czyli Międzynarodowa Federacja Samochodowa. Odbywają się w Europie na drogach publicznych zlokalizowanych w terenach górzystych. Piotr Ilnicki to krakowianin, który w tym sezonie również powalczy o europejskie trofea.

Mistrzostwa Europy FIAJest utytułowanym kierowcą i zawodnikiem na świecie. W ubiegłym sezonie został nagrodzony tytułem wicemistrza Europy w klasie 5. Zdobył ponadto 12. miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich 2022. W ramach Międzynarodowych rozgrywek o Puchar FIA w Wyścigach Górskich uplasował się na zaszczytnym 4. miejscu w klasyfikacji generalnej. Co pokaże nam w tym sezonie za kierownicą VW Scirocco startującego pod logo naszej firmy? Zawodnik z Krakowa planuje przejechać pełen cykl FIA EHC, na który składa się aż 10 rund. Pierwsza runda wyścigów wystartuje we Francji, ostatnia planowana jest w Chorwacji. Jedna z rund odbędzie się w Polsce – w niedalekiej od Krakowa Limanowej. Piotr nie wyklucza poszerzenia kampanii o kolejne rundy w ramach FIA IHC.

Życzymy powodzenia!