Prace podejmowane na dużych wysokościach, skomplikowane renowacje, prace porządkowe i drobne remonty – to najczęstsze okoliczności, których realizacja wymaga zastosowania bezpiecznych i sprawdzonych konstrukcji. Nasza firma oferuje wynajem rusztowań w Krakowie oraz na terenie całej Małopolski. Wynajmujemy sprzęt certyfikowany, wykonany wyłącznie z materiałów najwyższej jakości. Konstrukcje przeznaczone na wynajem są w stanie idealnym, przechowywane w odpowiednich warunkach, serwisowane oraz konserwowane zgodnie z potrzebami. Skorzystanie z usługi wynajmu zwykle bardziej opłaca się klientom nie tylko ze względu na wysokie koszty kupna nowego rusztowania, ale również konieczność jego magazynowania i samodzielnego zlecania napraw. Korzystanie z ofert zewnętrznych firm ma wiele zalet, a główną z nich jest oszczędność pieniędzy i czasu. Podpisując umowę, unikamy ponadto nie tylko wielu formalności, ale również ewentualnych trudności w realizacji zlecenia. Zatem jakie rusztowania wynajmiemy w Krakowie?

Wynajem rusztowania w Krakowie to usługa, która cieszy się rosnącą popularnością. Jakie rodzaje wynajmiesz w stolicy Małopolski? Nasi klienci mają do dyspozycji wiele typów konstrukcji, które mogą dowolnie dobierać do własnych potrzeb, preferencji i umiejętności. W ofercie posiadamy rusztowania ramowe, modułowe, przejezdne aluminiowe oraz warszawskie. Zapewniamy ich transport, montaż i demontaż. Udostępniamy również dodatkowe akcesoria, pomosty, łączniki itd. Gdy klient napotyka problem podczas procesu wyboru odpowiedniego rodzaju rusztowania, może na nas polegać jako na doradcach.

Wynajem rusztowania w Krakowie – na czym polega?

Wynajem rusztowania w Krakowie jest stosunkowo prosty. Wystarczy zgłosić się do nas osobiście lub skontaktować z nami telefonicznie, by ustalić szczegóły wykonywanej usługi. Wspólnie z fachowcami klient określa swoje potrzeby i preferencje. Na tej podstawie dobiera się indywidualnie rodzaj rusztowania do planowanych do wykonania prac. Nasi specjaliści dostarczają następnie rusztowania w wybrane przez klienta miejsce, montują jego poszczególne elementy i przekazują sprawny sprzęt do użytkowania przez klienta. Po zakończeniu prac i upłynięciu terminu wynajmu nasi specjaliści osobiście demontują elementy rusztowania.

Ponieważ rusztowanie jest konstrukcją umożliwiającą podejmowanie prac na wysokości, priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo klienta i osób korzystających ze sprzętu. Wytrzymałość i stabilność każdego rusztowania, które udostępnia nasza firma, potwierdzona jest odpowiednimi certyfikatami, atestami i aktualnymi przeglądami technicznymi. Klientom proponujemy długo- lub krótkoterminową dzierżawę, uzależnioną od zakresu zadań, do jakich przewidziano wykorzystanie konstrukcji.

Wynajem rusztowania w Krakowie

Czy wynajem rusztowania się opłaca?

Cena wynajmu rusztowania w Krakowie zależy głównie od indywidualnej oferty firmy, na której usługi klient się decyduje oraz wybranego rodzaju konstrukcji. Wielu użytkowników zastanawia się również nad tym, co bardziej się im opłaca – zakup czy wynajem rusztowania. Koszt kupna nowej konstrukcji jest znacznie wyższy niż cena jego wynajęcia.

Klient, który chciałby zainwestować pieniądze we własne rusztowanie, musi liczyć się ze sporym wydatkiem, nawet rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. W wielu przypadkach inwestycja ta stanowi zbyt duże obciążenie dla budżetu zarówno inwestorów prywatnych, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą (niekoniecznie budowlaną). Z tego względu korzystniej pod względem ekonomicznym w ogólnym rozrachunku wypada właśnie wynajem rusztowań. Oszczędności, z jakimi klient ma do czynienia, mają jednak znacznie szerszy charakter. Nie ograniczają się wyłącznie do samego kupna sprzętu. Korzystając z wynajętego rusztowania, nie trzeba przejmować się jego przechowywaniem, konserwacją i wykonywaniem systematycznych przeglądów. Te koszty są wyłącznie po stronie firmy oferującej usługę. Klient otrzymuje konstrukcje, które może od razu wykorzystać w swojej pracy, bez obawy o koszty ukryte.

Zakup wydaje się dobrym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców i klientów prywatnych, którzy potrzebują rusztowania ciągle, przez cały rok. Choć wynajmy długoterminowe charakteryzują się wyższym poziomem atrakcyjności cenowej niż krótkoterminowe, udostępnienie konstrukcji na bardzo długi czas może okazać się niekorzystne. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie jest granica opłacalności, powinieneś dokonać stosownych obliczeń. Uwzględnij w nich jednak nie tylko cenę zakupu wybranego modelu rusztowania, ale również koszty jego przechowywania i ewentualnych napraw.

Jakie rusztowania można wynająć – konstrukcje ramowe i modułowe

W ofercie firmy KONSTRUKTA, oferującej rusztowania na wynajem, znajdują się takie rodzaje konstrukcji, których wypożyczenie cieszy się największym popytem wśród klientów. Należą do nich przede wszystkim konstrukcje ramowe, modułowe, przejezdne aluminiowe oraz warszawskie. Pierwsze z nich nazywane są również rusztowaniami fasadowymi lub elewacyjnymi głównie z tego powodu, że nadają się one niemal idealnie do prac remontowo-budowlanych koniecznych do wykonania na zewnątrz budynków. Tworzą stabilną konstrukcję o jednolitej powierzchni mogącą sięgać wysokości nawet 60 metrów. Korzystają z nich zatem głównie ekipy budowlane podczas tynkowania, murowania, malowania i ocieplania budynków.

Bardziej zaawansowane pod względem technicznym i możliwości zastosowania są rusztowania modułowe. Konstrukcyjnie składają się one z modułów, instalowanych i montowanych ze sobą na podstawie złącz talerzykowych. Dzięki nim możliwe staje się stworzenie wielu indywidualnych modułów konstrukcyjnych. Stosuje się je jako rusztowania przemysłowe oraz w pracach budowlano-remontowych dotyczących zabytków i starszych budynków.

Rusztowania przejezdne z aluminium

Coraz częściej klienci decydują się na skorzystanie z możliwości mobilnych i lekkich rusztowań przejezdnych. Ponieważ wykonane są one ze stopów aluminium, można w łatwy sposób zmieniać ich lokalizację. Wyposażono je w zwrotne koła umożliwiające przejeżdżanie całą konstrukcją bez konieczności dokonywania demontażu jej części. Aluminiowe rusztowanie na wynajem umożliwia użytkownikowi wykonywanie prac zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Do tego rodzaju konstrukcji najczęściej oferuje się również osłony i zadaszenia, które chronią pracowników przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Rusztowania warszawskie

Firma KONSTRUKTA umożliwia również wynajem rusztowań warszawskich. To rodzaj konstrukcji kolumnowej, której montaż i demontaż jest niezwykle prosty dzięki zastosowaniu połączenia czop-tuleja. To największy atut tego rodzaju konstrukcji. Niemal niemożliwe jest zatem złe jej eksploatowanie, co znacznie zwiększa zarówno jej stabilność, jak i bezpieczeństwo. Składa się ona z ram spawanych z rur stalowych. Całość konstrukcji spoczywa na czterech nogach, a dodatkowo można ją usztywnić przekątnymi stężeniami. Tego rodzaju rusztowania znajdują zastosowanie przy pracach malarskich, murarskich, tynkarskich, spawalniczych, szklarskich oraz instalacyjnych.

Montaż w cenie wynajmu

Wynajem rusztowania w Krakowie w firmie KONSTRUKTA w swojej usłudze zawiera również montaż i demontaż konstrukcji, dokonywany przez zespół specjalistów. Niewłaściwe połączenie ze sobą poszczególnych elementów rusztowania może nieść ze sobą katastrofalne skutki. Według polskich przepisów konstrukcje te mogą być zatem montowane wyłącznie przez osoby posiadające specjalne uprawnienia do tego celu. Decydując się na skorzystanie z usługi wynajmu rusztowania, klient zyskuje nie tylko pewność dowiezienia pod wskazany adres w Krakowie oraz na terenie całej Małopolski sprawnej technicznie konstrukcji, ale również jej odpowiedniego przygotowania do prac. Unikamy w ten sposób opóźnienia w rozpoczęciu obowiązków klienta lub jego ekipy fachowców oraz nieprawidłowości w procesie eksploatowania wynajętego sprzętu. Prawidłowy montaż rusztowania niejednokrotnie wymaga od nas również wykonania pomiarów i obliczeń. Dzięki nim uzyskujemy stabilność konstrukcji, ułatwiając cały proces pracy klienta bez dodatkowych kosztów.